Instagram, WhatsApp ve Facebook çöktü

Instagram, WhatsApp ve Facebook çöktü

Sosyal medya devi Facebook'un uygulamaları olan Instagram ve WhatsApp'da son zamanlarda ciddi erişim sorunları yaşanmakta.  Downdetector verilerine göre  Avrupa merkezli bir çok ülkede ciddi erişim sorunları yaşanıyor. Hatta haritada gördüğünüz gibi, erişim sorunları Türkiye ve çevresinde yoğunlaşmakta. Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Makedonya, Kıbrıs, Gürcistan, Azerbeycan ve Ermenistan gibi ülkelerde'de erişim sorunları yaşanmaya devam etmekte.

 

Masaüstü Instagram sürümünde sorun yaşanmadığı, ancak mobil uygulamada "akış yenilenmiyor" gibi sorunların devam ettiği söyleniyor.

WhatsApp çöktü mü? WhatsApp erişiminde son durum:

WhatsApp'daki erişim sorunu Facebook ve Instagram uygulamalarına kıyasla daha global. Zira Brezilya'dan da yapılan geri bidirimler var. Geri kalan sorunlar ise yine Avrupa ve çevresine yoğunlaşıyor. 

Tüm bu detaylar haricinde her 3 uygulama için de Japonya ve Endonezya bölgelerinden de şikayetler mevcut. 

Güncelleme: Saat 17.00 civarında Facebook, Twitter ve WhatsApp uygulamalarında yapılan geri bildirimler yeniden yoğunlaştı. Erişim sorunları anlık olarak yaşanmaya devam ediyor. Bazı kullanıcılar hiç sıkıntı yaşamadıklarını dile getiriyorlar.